FB
 
 

Alternative content

Get Adobe Flash player

 
2017

2016

2015

2013

2012

2011

2010

2009

2008
Listopad
  Prawo autorskie i własność przemysłowa w praktyce – zmiany prawne i nowe orzecznictwo.
Przewodnik na 2018 rok.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej już edycji warsztatów organizowanych przez Polską Platformę Szkoleniową, które odbędą się w dniu 14 listopada 2017r. w Warszawie.

Szkolenie poprowadzi wspólnik Kancelarii, uznany specjalista i praktyk w zakresie prawa własności intelektualnej, mec. dr Marek Bukowski.

Warsztaty mają na celu usystematyzowanie wiedzy oraz poznanie kierunków zmian, jakie czekają nas w tym zakresie w 2018 r. i są dedykowane wszystkim firmom i osobom z sektora prywatnego i publicznego, które w swojej działalności spotykają się z zagadnieniami prawa autorskiego.

Więcej na stronie organizatora: https://www.pps.edu.pl
   

Listopad
  Wymogi prawidłowego stosowania, opodatkowania i oskładkowania umów o dzieło, umów zlecenia (o świadczenie usług) i umów o pracę. Zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem najnowszych stanowisk organów podatkowych i zusowskich.

Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w specjalistycznych warsztatach, które odbędą w dwóch terminach:
* 14 listopada br. w Warszawie, w Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72
* 28 listopada br. w Krakowie, w Hotelu Campanile przy ul. Św. Tomasza 34

Warsztaty poprowadzi radca prawny z naszej kancelarii – Joanna Karasińska.

Warsztaty polecane są szczególnie osobom zajmującym się przygotowywaniem poszczególnych umów, a więc prawnikom, pracownikom działów HR i księgowości oraz właścicielom firm i instytucjom z branży edukacyjnej, nauki i szkolnictwa wyższego, reklamy, kultury i rozrywki, produkcji audiowizualnej i fonograficznej, wydawniczej i administracji publicznej.

Więcej na stronie organizatora: http://www.szkolenia-forum.pl
   

Październik
  Nabywanie praw autorskich i pokrewnych oraz praw własności przemysłowej na podstawie przepisów ustawowych oraz umów.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez Centrum Promocji Informatyki, które odbędzie się 18 października 2017r. w Warszawie.

Szkolenie poprowadzi ekspert w dziedzinie prawa autorskiego mec. dr Marek Bukowski - wspólnik Kancelarii.

Przedmiotem szkolenia jest kompleksowe omówienie sposobów nabywania praw własności intelektualnej przewidzianych zarówno w prawie autorskim (utwory, artystyczne wykonania, fonogramy i wideogramu), jak i w prawie własności przemysłowej (patenty, wzory użytkowe i przemysłowe oraz znaki towarowe), w tym również nabywanie know –how . W ramach szkolenia zostaną przedstawione również zasady nabywania praw do tzw. twórczości pracowniczej oraz na podstawie umów przenoszących prawa, a także zasady zawierania umów licencyjnych. Szkolenie będzie oparte na najnowszym orzecznictwie sądowym i aktualnej praktyce.

Więcej na stronie organizatora:

www.cpi.com.pl
   

Czerwiec
  Wymogi prawidłowego stosowania, opodatkowania i oskładkowania umów o dzieło, umów zlecenia (o świadczenie usług) i umów o pracę. Zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem najnowszych stanowisk organów podatkowych i zusowskich.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w specjalistycznych warsztatach organizowanych przez Ośrodek Edukacyjny FORUM, które odbędą się 26 czerwca 2017r. w Warszawie.

Warsztaty poprowadzi radca prawny z naszej kancelarii – Joanna Karasińska.

Warsztaty polecane są szczególnie osobom zajmującym się przygotowywaniem poszczególnych umów a więc prawnikom, pracownikom działów HR i księgowości oraz właścicielom firm i instytucjom z branży edukacyjnej, nauki i szkolnictwa wyższego, reklamy, kultury i rozrywki, produkcji audiowizualnej i fonograficznej, wydawniczej i administracji publicznej.

Więcej na stronie organizatora: http://www.szkolenia-forum.pl
   

Marzec
  XVII Krakowska Konferencja - NOWOCZESNE PRAWO AUTORSKIE 6.03-7.03.2017 Organizator: Ośrodek Edukacyjny Forum Szczecin - Anna Hoffmann


Serdecznie zapraszamy na nasze wykłady w dniu 7 marca 2017 r.
Oto wiodące tematy:.

prowadzący: mec. dr Marek Bukowski.
"Modernizacja prawa autorskiego: projekt dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym a polskie prawo autorskie".
"Nowe zasady funkcjonowania zbiorowego zarządzania w projektowanej ustawie."

prowadząca: adwokat Agnieszka Malczewska-Poteralska .
"Wyczerpanie prawa kontroli dalszego obrotu egzemplarzem utworu".

prowadzący: radca prawny Paweł Markiewicz .
"Umowy o dzieło dotyczące prac naukowych, twórczych i artystycznych w postępowaniach kontrolnych ZUS".
   

Marzec
  Jak prawidłowo opodatkować wynagrodzenia autorskie wypłacane twórcom - w tym twórcom zagranicznym- na podstawie zawieranych umów cywilnoprawnych oraz umów o pracę – praktyczne warsztaty dla płatników.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez Polską Platformę Szkoleniową, które odbędzie się 7 marca 2017r. w Warszawie.

Warsztaty poprowadzi radca prawny z naszej kancelarii – Joanna Karasińska.

Warsztaty polecane są podmiotom z szeroko rozumianej branży edukacyjnej oraz nauki i szkolnictwa wyższego, instytucjom administracji publicznej i kultury oraz firmom działającym w branży kreatywnej, informatycznej, reklamowej, produkcji audiowizualnej i fonograficznej, wydawniczej a także rozrywkowej. Szczególna uwaga poświęcona zostanie warunkom formalnym, jakie muszą zostać spełnione, aby móc zastosować podwyższone koszty autorskie do wynagrodzeń pracowników – twórców. W trakcie warsztatów będą również przedstawione zagadnienia związane z wypłacaniem honorariów autorskich twórcom zagranicznym (nierezydentom).

Więcej na stronie organizatora: https://www.pps.edu.pl
   

Styczeń
  Prawo autorskie i własność przemysłowa w praktyce – zmiany prawne i nowe orzecznictwo. Przewodnik na 2017 rok.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu, które odbędzie się 12 stycznia 2017r. w Warszawie.

Szkolenie poprowadzi ekspert w dziedzinie prawa autorskiego mec. dr Marek Bukowski - wspólnik Kancelarii.

Szkolenie stanowi praktyczny przewodnik po najbardziej aktualnych problemach dotyczących praw własności intelektualnej oraz tematów pokrewnych. Prowadzący skomentuje niedawne zmiany w przepisach prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej, a także wyjaśni konsekwencje tych nowelizacji oraz ich wpływ na prawa i obowiązki podmiotów z poszczególnych branż.

Więcej na stronie organizatora: https://www.pps.edu.pl/
   
powrót

O kancelarii Zespół Zakres usług Prawo autorskie Klienci Konferencje i szkolenia Publikacje Linki Kariera Kontakt
 
Projekt i realizacja

Bukowski i Wspólnicy Kancelaria Prawna Sp.k., 30-051 Kraków, ul. Urzędnicza 20/5, Mapa dojazdu,
tel. +48(12) 631 05 25, +48(12) 631 05 26, fax. +48(12) 633 29 20, E-mail: biuro@bukowski-partners.pl